کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 495
هفته جاری: 4680
ماه جاری: 21866
تاکنون: 1679591
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  200طرح در 200روستا؛ تدبيري از فرماندار ملاير
 • اجراي 200طرح اقتصادي و اشتغالزايي در 200روستاي ملاير يکي از ايده‌هاي نو و جديد فرماندار ويژه اين شهرستان است که در نشست ستاد اقتصاد مقاومتي مطرح و مورد تاکيد دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط قرار گرفت.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، قدرت اله ولدي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير روز چهارشنبه، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان ملاير گفت: در صدد هستيم اين طرح را در 6ماهه دوم امسال با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط در 200روستاي اين شهرستان شامل طرح‌هاي کوچک و متوسط عملياتي کنيم.

  قدرت اله ولدي بيان کرد: در اين رابطه سه دستگاه اجرايي همچون ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، جهاد کشاورزي، تعاون، کار و رفاه اجتماعي و صنعت، معدن و تجارت که صادر کننده مجوز هستند با اولويت سه دستگاه حمايتي بنياد شهيد، بهزيستي و کميته امداد و همکاري بخشداران و معاون برنامه ريزي و توسعه فرمانداري ملاير 200طرح را بررسي، معرفي و احصا کنند.

  وي با بيان اينکه در اجراي اين طرح‌ها اولويت با خانواده‌هاي سه دستگاه حمايتي است ادامه داد: براي اجراي اين طرح‌ها از اعتبارات ارزان قيمت روستايي که در اختيار سه دستگاه حمايتي است، استفاده شود.

  فرماندار ويژه ملاير تاکيد کرد: هفت دستگاه اجرايي شهرستان، معاون برنامه ريزي و توسعه فرمانداري ملاير و بخشداران ظرفيت ها و توانمندي هاي هر روستا را مشخص کنند و برنامه زمان بندي تعيين و اعلام شود.

  ولدي خواستار اجراي طرح هاي اقتصاد مقاومتي اين شهرستان شد و اظهار داشت: هرگونه ايراد، نقص و مشکل در اجراي اين طرح ها بايد توسط کميته هاي مربوطه و روساي کميته ها احصا و پيگيري شود.

  وي اقدامات انجام شده در راستاي اقتصاد مقاومتي را رضايت بخش خواند و افزود: در مواردي که نياز به پيگيري، اخذ مجوز و استعلام هاي لازم دارد، تعامل و همکاري تنگاتنگ مديران را مي خواهد که به جد بايد پاي کار باشند.

  وي خواستار تسريع در روند اجرايي طرح هاي اقتصاد مقاومتي و آسان سازي امور در اين زمينه شد و گفت: در نيمه دوم امسال مديران بايد هم کسري ? ماهه نخست را جبران کنند و هم طرح هايي که برنامه زمان بندي براي آنها تعيين شده و بايد به نتيجه برسند.

  ولدي خطاب به مديران دستگاه هاي اجرايي تاکيد کرد: نسبت به معرفي و اطلاع رساني طرح هاي اقتصاد مقاومتي دستگاه مربوطه به موقع اقدام و چنانچه اقدامي نيز تاکنون صورت نگرفته، شفاف موانع و مشکلات را بيان کنند.

  وي اجراي نمايشگاه دائمي مبل و منبت و ايجاد مرکز آموزش تخصصي اين صنعت را از اولويت هاي مهم طرح هاي اقتصاد مقاومتي برشمرد و افزود: مديران در اجراي طرح هاي اقتصاد مقاومتي بايد حرکتشان را تند کرده و در مسير توسعه شهرستان از يکديگر سبقت بگيرند.

  فرماندار ويژه ملاير همچنين به مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتي استان مبني بر واگذاري تعدادي از طرح هاي نيمه تمام برخي دستگاه هاي اجرايي به بخش خصوصي بيان کرد: در ملاير نيز 6 طرح مربوط به 6 دستگاه اجرايي اعلام شده که جزء موارد اقتصاد مقاومتي است.

  ولدي استخر کوثر، شهرک گلخانه اي کرتيل آباد و حرم آباد شامل 63واحد گلخانه اي و 34کانال آبرساني، اورژانس بيمارستان مهر، منطقه گردشگري سد کلان و پساب تصفيه خانه ملاير را از جمله اين طرح ها برشمرد و اظهار داشت: واگذاري طرح ها ملاک ما نيست، بلکه طرح هاي نيمه تمامي که بين 30تا 70درصد پيشرفت فيزيکي دارند و دولت توان تکميل آنها را ندارد، به بخش خصوصي واگذار مي شود.

  وي با اشاره به اجراي طرح 150هکتار درختکاري در ملاير گفت: ورودي ملاير از سمت حاجي آباد، خروجي ملاير از سمت حرم آباد، سد کلان، جوکار و چند منطقه ديگر براي طرح درختکاري تعيين شده که سطح زير کشت و نوع گونه درختي بايد مشخص شود.

  وي تاکيد کرد: گونه هايي که براي درختکاري و جنگل هاي مصنوعي انتخاب مي شود، بايد در آينده بتوان از آن به عنوان مواد اوليه مبل و منبت استفاده کرد.

  ولدي يادآور شد: بنا داريم شوراي اداري شهرستان را تا 2ماه آينده به منظور بررسي و پيگيري مشکلات در سطح بخش ها برگزار کنيم.

  در اين نشست کميته هاي چهارگانه عمران و انرژي، گفتمان سازي، اقتصاد و دارايي و کميته علم و فناوري ستاد اقتصاد مقاومتي اين شهرستان گزارش هاي مرتبط با اقدامات و روند اجراي طرح هاي اقتصاد مقاومتي را مطرح کردند.

   

   

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 331
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.