کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 510
هفته جاری: 4695
ماه جاری: 21881
تاکنون: 1679603
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  شکوهِ بندگي در قامت نماز
 • شکوهِ بندگي خدا آنجا معنا پيدا مي‌کند که همچون فرشته تا عرش اوج مي‌گيري و از هر چه زميني است، جدا مي‌شوي.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري به نقل از ايرنا، نماز، زيباترين جلوه بندگي خدا؛ فصلي جدانشدني از زندگي که انسان در برابر آفريننده و دارنده تمامي نيکي‌ها و زيبايي‌ها، به عرض نيازي عاشقانه مي‌پردازد.

  و چه عاشقانه‌تر که بهار زندگي‌ات توأم باشد با فريضه نماز و جشن تکليفي که سرآغازي شيرين براي حرکت در مسير تعالي و معنويت است و هر لحظه بر عَيار زيبايي و نيکيِ روان و دلِ خويش مي‌افزايد.

  آنجا که دلت براي نشستن بر سجاده راز و نياز با معبودت تنگ مي‌شود و لحظه شماري مي‌کني تا طنين دلنواز الله اکبر تمام وجودت را پُر از عطر بندگي کند و سبکبال به سوي پروردگارت پَر بکشي.

  در اين واديِ معنويت اما اجلاس نماز ايده‌اي خلاقانه است که دست‌اندرکاران ستاد اقامه نماز براي ?? دوره افتخار برگزاري آن را دارند و هر سال با در بَرگيري بخش مهمي از جامعه با اين حجم عظيم و زبان موثرِ توصيه به ذکر و نماز در قرآن، نشانه همين ويژگي در دعوت به نماز است که به قدر و منزلت بندگان مي‌افزايد.

  در کنار اين اجلاسِ سالانه سراسري تدبيري نو رقم خورد تا عِطر اجلاس نماز در کوچه پس کوچه‌هاي شهرستان‌ها نيز بپيچد و مردمانش از خير و برکت‌هاي آن بهره مند شوند، اجلاسي که امسال به مدارس رسيد.

  نماز؛ سدي مقابل آسيب‌ها

  جنس اجلاس نماز امسال از دانش آموزان بود، بچه‌هايي پر از شور و هيجان و آماده براي آموختن که هر محفلي را مي‌توانند زنده و پرنشاط کنند.

  شور و شوقي در چهره‌شان موج مي‌زد و سرشار از پاکي و هرگونه غَلّ و غَش بودند، خودشان از ابتدا اجرا کننده مراسم بودند و به زيبايي و با نظمي خاص چهارمين اجلاس شهرستاني نماز را در کنار مسؤولان مديريت کردند، از قرائت قرآن گرفته تا سرود جمهوري اسلامي، اجراي نمايش و سرود، همه‌اش از جنس نماز بود.

  آنجا که ساجده دانش آموز پايه ابتدايي با حجابي زيبا و لحني دلنشين براي حضار از فريضه نماز گفت و مضرت‌هاي دوري از نماز را براي هم سن و سالانش و حتي بزرگترها برشمرد و نماز را غذاي روح دانست که اگر نباشد، بيمار مي‌شود.

  و عرفان ديگر دانش آموز ملايري که با صوتي شيوا چند آيه از قرآن مجيد را تلاوت کرد و از سوي حُضار و حجت‌الاسلام نصرالهي سخنران ويژه کودکان و نوجوانان مورد تشويق و تمجيد قرار گرفت.

  فضاي مناسب در نمازخانه‌هاي مدارس ايجاد شود

  سالن همايش‌هاي دانشگاه پيام نور ملاير روز دوشنبه ميزبان چهارمين اجلاس شهرستاني نماز با موضوع «نماز و مدرسه» بود، اجلاسي متفاوت از سال‌هاي گذشته که شور و هيجان دانش‌آموزان و سادگي و بي‌آلايشي آنان، بدون شک بهترين دعوت کننده به نماز و بندگي خدا هستند.

  در اين آئين باشکوه معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري ملاير فريضه نماز را داراي فضيلت‌هاي فراواني دانست که مي‌تواند از بسياري آسيب‌هاي اجتماعي جلوگيري کند.

  سعيد کتابي ضمن تاکيد بر توجه ويژه به برگزاري نماز در مدارس، تجهيز نمازخانه‌هاي مدارس، وضوخانه‌ها و سرويس‌هاي بهداشتي مراکز آموزشي، بر نظارت بيشتر بر نمازخانه‌هاي بين راهي و ورودي‌هاي و پارک‌ها و بوستان‌ها نيز تاکيد کرد.

  وي با اشاره به برگزاري پيش اجلاس نماز در سه منطقه آموزش و پرورش ملاير، سامن و جوکار گفت: از اين فرصت براي ترويج فرهنگ نماز بايد استفاده کنيم.

  معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري ويژه ملاير نقش و وظيفه مربيان و معلمان را در اين عرصه مهم برشمرد و خواستار ايجاد فضاي مناسب در نمازخانه‌هاي مدارس، برپايي نماز جماعت در مدارس، برگزاري دوره‌هاي آموزشي و تقويت ارتباط بيشتر والدين با مدارس در حوزه نماز شد.

  نماز؛ شاه کليد رفع سختي‌ها و مشکلات

  امام جمعه اسلامشهر آق‌گل نيز نماز را پرواز روح دانست که انسان به محض بلند شدن براي نماز، سبک‌بال مي‌شود و وقتي اوج گرفت، همه چيز را غير از خدا کوچک مي‌بيند.

  حجت الاسلام عباس عبدالملکي با بيان اينکه انسان در هنگام نماز با ? بال توجه به خداوند پرواز مي‌کند، نماز را شاه کليد رفع تمامي سختي‌ها و مشکلات دانست که در يک شبانه‌روز انسان مي‌تواند ?? مرتبه با خداوند ملاقات و راز و نياز کند.

  وي گفت: طبق تاکيدات رهبر معظم انقلاب، مدارس را بايد به نماز خواندن جوانان مزين کنيم، چراکه جوانان و نوجوانان بزرگترين تضمين براي سلامتي آينده جامعه هستند.

  امام جمعه اسلامشهر آق‌گل خطاب به دانش آموزان تاکيد کرد: نماز بايد با حضور قلب باشد و به تمامي ارکان نماز و خصوصيات آن دقت داشته باشيد.

  حجت الاسلام عبدالملکي ادامه داد: مربيان و مديران مدارس نيز هنگام اقامه نماز در کنار دانش آموزان حضور يابند تا مشوقي براي حضور ديگر دانش آموزان براي اقامه نماز باشد.

  وي همچنين بر لزوم تجهيز نمازخانه‌هاي مدارس، تجهيز سيستم سرمايشي و گرمايشي، حضور کارشناسان و روحانيان در مدارس، تشويق دانش آموزان به حضور مستمر در نماز، پخش کردن صداي اذان در مدارس و برپايي نماز جماعت در سطح مدارس تاکيد کرد.

  اقامه نماز جماعت در مدارس توسط ?? طلبه زن و مرد

  رييس ستاد اقامه نماز ملاير نيز بيان کرد: چهارمين اجلاس شهرستاني نماز در راستاي بيست و هشتمين اجلاس سراسري نماز با موضوع «نماز و مدرسه» برگزار شد.

  حجت الاسلام مهدي بيات با بيان اينکه امسال دانش آموز محوري مهمترين اولويت ما در برگزاري چهارمين اجلاس نماز بود افزود: در تمامي برنامه‌ها از دانش آموزان بهره گرفتيم.

  وي ادامه داد: در حال حاضر 30طلبه خواهر و 40نفر از برادران روحاني و طلبه در مدارس ملاير نماز جماعت را برپا مي‌کنند.

  حجت الاسلام بيات «نماز و آسيب‌هاي اجتماعي»،«نماز و فضاي مجازي» و «نماز و شيوه‌هاي دعوت به نماز» را به ترتيب موضوع‌هاي سه اجلاس شهرستاني نماز در سه سال گذشته عنوان کرد.

  به گفته وي در حال حاضر در ?? دستگاه اجرايي اين شهرستان و ?? خوابگاه دانشجويي نماز جماعت اقامه مي‌شود و در ?? مسجد ملاير نماز جماعت در سه وعده، در ??? مسجد اقامه نماز عصر و شب و در ??? مسجد نماز جماعت در ? وعده اقامه مي‌شود.

  در اين اجلاس از مدارس برتر در برگزاري پيش اجلاس نماز، ائمه جماعات مدارس، مربيان برتر طرح امين، خادم ياران نماز و روحانيان برتر تجليل شد.

   

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 146
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.