بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 343
هفته جاری: 343
ماه جاری: 14850
تاکنون: 1312322
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل و برای دیدار و طرح حضوری مسائل و دیدگاه های خود با معاونین فرماندار، روزهای دوشنبه هر هفته به این فرمانداری مراجعه فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  در نشست مشترک معاون استاندار و سرپرست فرمانداري ويژه شهرستان ملاير با فعالان صنعت مبل منبت مطرح شد:
 • برگزاري دومين جشنواره ملاير، پايتخت مبل منبت ايران در شهريور ماه نود و هفت و اختصاص و پخش 11000 ثانيه تبليغات رايگان تلويزيوني به سه زبان فارسي، عربي و انگليسي از شبکه هاي ملي و برون مرزي رسانه ملي به صنعت مبل منبت شهرستان.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير، شامگاه گذشته، رضا قياسي، معاون استاندار و سرپرست فرمانداري ويژه ملاير، ميزبان نشست مشترکي با حضور هنرمندان و فعالان صنعت مبل منبت اين شهرستان بود.

  قياسي در اين ديدار با اشاره به رويداد همدان 2018 و حضور وزراي گردشگري 34 کشور آسيايي در استان در پنجم شهريور ماه 97، توسعه و رونق گردشگري را محور اصلي توسعه و پيشرفت استان در سال هاي آتي عنوان و افزود: گردشگري يکي از حوزه هاي سرمايه گذاري است که با حداقل هزينه ها، مي توان حداکثر بهره را برد و اشتغالي پايدار ايجاد نمود.

  وي صنعت گردشگري را از صنايع پاک و بدون آلايندگي عنوان و افزود: رونق گردشگري همچنين موجب افزايش تبادلات اجتماعي و فرهنگي شده و هر گردشگر مي تواند به عنوان يک صفير و رايزن فرهنگي براي مردم و کشور ما عمل کند.

  معاون استاندار همدان در ادامه استان همدان را يکي از متقدم ترين زيست گاه هاي ايران و جهان با پيشينه و تاريخي پر بار و ارزشمند ارزيابي و افزود: خوشبختانه سرتاسر استان داراي جاذبه ها و توانمندي هاي ارزشمندي در زمينه آثار تاريخي، ميراث فرهنگي و معنوي، صنايع دستي و جاذبه هاي طبيعي است و هر يک از نقاط استان مي تواند به عنوان يکي از مقاصد گردشگري انتخاب شوند.

  قياسي شهرستان ملاير را نيز يکي از پربار ترين مناطق استان از منظر پراکنش آثار تاريخي، جاذبه هاي طبيعي و صنايع متفاوت و ارزشمند دستي، ارزيابي و افزود: اين شهرستان با داشتن مردمي فرهيخته و صاحب هنر، موفق شده است عنوان شهر ملي منبت را نيز به خود اختصاص دهد که به اذعان کارشناسان يکي از موفق ترين شهر هاي ثبت شده ملي در کشور بوده است.

  سرپرست فرمانداري ويژه شهرستان ملاير، اين صنعت زيباي دستي را در کنار ديگر جاذبه هاي تاريخي و طبيعي شهرستان، محور توسعه و پيشرفت ملاير ارزيابي و افزود: شايسته است کليه کارها و برنامه ريزي هاي آتي توسعه گردشگري شهرستان با محوريت اين حوزه صورت پذيرد.

  وي بستر سازي براي جذب سرمايه، دانش فني و توسعه ي صادرات محور را از ديگر بايسته هاي ارتقاء اين هنر دستي عنوان و افزود: لازم است فعالان و پيش قراولان اين صنعت با روشن بيني در زمينه هاي آموزش و استفاده از زبان هاي خارجي، ارتباط گيري موثر، رهبري و برنامه ريزي، تلاش کنند و افزون بر اين آمادگي ها، براي استفاده حداکثري از دو رويداد گردشگري پيش رو آماده شوند.

  قياسي برپايي جشنواره، ايجاد نمايشگاه، معرفي محصولات از مرحله برش چوب تا منبت کاري، رنگ کاري، رويه کوبي و سرانجام نمايش مبل کامل توليد شده را از اقدامات ممکن و مهم در اين ايام عنوان و افزود: از هيچ تلاشي براي بهره گيري از رويداد 2018 و اجلاس پنجم شهريور ماه، چشم پوشي نکنيد و بکوشيد تا برند مبل منبت ملاير را حفظ کرده و ارتقاء دهيد.

  شايان توجه است که در اين نشست فعالان صنعت مبل منبت و ديگر دستگاه هاي متولي نيز خبر از موفقيت هاي ارزنده ثبت ملي منبت شهرستان در يک سال جاري دادند و افزودند: اين ثبت ملي، افزون بر آثار ارزشمند متعدد فرهنگي و اجتماعي، موجب رونق صنعت مبل منبت شهرستان شده و در سال جاري گردش مالي بيش از 400 ميليارد توماني را براي فعالان اين حوزه در شهرستان به همراه داشته است.

  برگزاري دومين جشنوراه ملاير، شهر ملي منبت، همزمان با برگزاري اجلاس وزراي گردشگري کشورهاي آسيايي در استان در شهريور ماه سال جاري و اختصاص و پخش 11000 ثانيه تبليغات رايگان تلويزيوني به سه زبان فارسي، عربي و انگليسي از شبکه هاي ملي و برون مرزي رسانه ملي، از ديگر مباحث مطروحه در اين نشست بود و مقرر گرديد اعضا اقدامات و برنامه ريزي هاي لازم را در راستاي مديريت بهتر و کاهش آسيب هاي دوره گذشته جشنواره به عمل آورند.

   

  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 142
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.