کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 151
هفته جاری: 1090
ماه جاری: 2395
تاکنون: 1779931
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير در نشست هماهنگي سومين جشنواره ملاير، شهر ملي منبت ايران:
 • نمايشگاه ها و فروشگاه هاي مبل و منبت به قوت خود در سطح شهر باقي است، اما مي خواهيم در هر فصل و زماني از سال که خريداران به اين ملاير آمدند، با خيال راحت در شهر نمايشگاهي خريد کنند و يک بازار دائمي مبل و منبت با تمامي امکانات داشته باشيم.
 • معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير روز سه شنبه در نشست هماهنگي سومين جشنواره ملاير، شهر ملي منبت گفت: براي احداث شهر نمايشگاهي مبل و منبت از ظرفيت چهار دستگاه اجرايي شهرداري براي اخذ مجوز، اوقاف و امور خيريه براي اختصاص زمين، صندوق کارآفريني اميد براي اعطاي تسهيلات با بهره کم و شرکت شهرک هاي صنعتي براي اخذ مجوزهاي مورد نياز بايد استفاده کنيم.

  قدرت الله ولدي افزود: بخش پنجم اين اقدام مهم ورود بخش خصوصي در حوزه صنعت مبل و منبت با پنج تشکل فعال در اين هنر صنعت است که به عنوان سهامدار در اين شهر نمايشگاهي مي توانند سرمايه گذاري کنند.

  وي با بيان اينکه دولت نيز در کنار بخش خصوصي کمک هاي ويژه اي را براي ايجاد شهر نمايشگاهي ارائه مي کند بيان کرد: ايجاد مغازه ها و فروشگاه ها در شهر نمايشگاهي بايد طبق چارچوب مشخص و با نظر مشاور و طراحي هاي مناسب باشد.

  فرماندار ويژه ملاير با بيان اينکه فعالان اين صنعت در ملاير، شهر جوکار و روستاي دهنو مي توانند در ايجاد اين شهر نمايشگاهي سرمايه گذاري کنند و هم سهامدار و هم مغازه دار باشند ادامه داد: ايجاد هتل، محل اقامت، رستوران، کافي شاپ، شهر بازي و ساير امکانات مورد نياز براي اين مجموعه در شهر نمايشگاهي ديده شده است و در صدد ماندگاري شهر نمايشگاهي در ملاير هستيم.

  ولدي اظهار داشت: نمايشگاه ها و فروشگاه هاي مبل و منبت به قوت خود در سطح شهر باقي است، اما مي خواهيم در هر فصل و زماني از سال که خريداران به اين ملاير آمدند، با خيال راحت در شهر نمايشگاهي خريد کنند و يک بازار دائمي مبل و منبت با تمامي امکانات داشته باشيم.

  وي با تقدير از همکاري و تلاش هاي پنج تشکل صنعت مبل و منبت ملاير در برگزاري سومين جشنواره گفت: اين پنج تشکل همانند پنج انگشت دست براي ما عمل مي کنند و بايد با همين روند براي ثبت جهاني منبت حرکت کنيم.

  معاون استاندار همدان برگزاري جشنواره را مقدمه اي براي جهاني شدن منبت ملاير عنوان و تاکيد کرد: 10 کميته اي که براي برگزاري جشنواره فعاليت مي کنند، بايد فعاليت خود را ادامه دهند تا بتوانيم مجوز جهاني شدن منبت را نيز بگيريم.

  ولدي با اشاره به در نظر گرفتن تسهيلات با نرخ بهره کم براي خريداران مبل و منبت در ملاير افزود: بيش از 100 ميليارد ريال تسهيلات مختص اين شهرستان براي اين منظور در نظر گرفته شده است که از طريق صندوق کارآفريني اميد پرداخت مي شود که سقف زماني آن تا پايان امسال است.

  پرداخت تسهيلات براي خريداران مبل و منبت ملاير

  فرماندار ويژه ملاير يادآور شد: به هر خريدار مبل و منبت در ملاير 150 ميليون ريال تسهيلات با سود چهار درصد و باز پرداخت 36 ماهه داده مي شود و پيش فاکتور را نيز نمايشگاه داران داراي کد شناسايي و مجوز فروش ارائه مي دهند.

  وي همچنين خودکفايي در توليد چوب و حرکت به سمت جنگل کاري مصنوعي را يک ضرورت براي صنعت مبل و منبت ملاير با توجه به مشکلات مواد اوليه دانست و گفت: در اين هنر صنعت با توجه به جهاني شدن منبت بايد استاد تربيت کنيم.

  ولدي از تشکل هاي صنعت مبل و منبت ملاير درخواست کرد: سفرهاي آموزشي به کشورهاي خارجي داراي اين صنعت را در دستور کار خود قرار دهيد، چراکه سرمايه گذاري در حوزه آموزش خود نوعي سرمايه است.

  وي در رابطه با برگزاري باشکوه سومين جشنواره ملاير، شهر ملي منبت، بر لزوم آذين بندي ويژه در سطح شهر، نصب بنرهاي يک شکل، پوشيدن لباس هاي يک شکل توسط نمايشگاه داران و پذيرايي و برخورد مناسب با مسافران و خريداران در طول 10 روز جشنواره، ساماندهي ورودي هاي شهر، ترميم آسفالت ورودي هاي شهر به ويژه از مسير اراک به ملاير و آمادگي دستگاه هاي خدمات رسان براي جلوگيري از قطعي برق و آب تاکيد کرد.

  معاون استاندار همدان همچنين به حضور يکي از مسئولان عالي رتبه کشوري به عنوان ميهمان جشنواره در روز 24 مرداد اشاره کرد و افزود: يک جشن خوب براي اين منظور تدارک ديده شده که متولي آن سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان است و ما نيز کمک مي کنيم.

  ولدي برگزاري جلسه اي با حضور مديران کل استان، ايجاد نمايشگاهي از توانمندي هاي شهرستان و بازديد از نمايشگاه ها و کارگاه هاي مبل و منبت، بام ملاير، ميني وُرد و موزه لطفعليان را از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده در اين سفر عنوان کرد.

   

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 382
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.