کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 604
هفته جاری: 2947
ماه جاری: 10958
تاکنون: 1648314
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير گفت:
 • روستاهاي با بيش از يک‌هزار و 500 نفر جمعيت اين شهرستان نيازمند کتابخانه هستند که توجه ويژه‌اي بايد در اين حوزه صورت گيرد.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، قدرت اله ولدي روز يکشنبه در نشست انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان ملاير با اشاره به مصوبه هيات دولت مبني بر گسترش کتابخانه در روستاهاي بالاي يک‌هزار و 500 نفر جمعيت افزود: در بخش هاي تابعه شهرستان تعداد روستاهاي بالاي يک‌هزار و 500 نفر جمعيت شناسايي و در برنامه ايجاد کتابخانه قرار گيرند.

  وي ملاير را با وسعت جمعيتي بالا و فرهنگ غني نيازمند توجه بيشتر در حوزه کتاب و کتابخواني دانست و بيان کرد: تمامي مجموعه اين شهرستان دغدغه کتاب و کتابخواني و توسعه فرهنگ مطالعه را دارد و همواره براي کمک به اين حوزه پاي کار است.

  فرماندار ويژه ملاير با بيان اينکه شهروندان ملايري، علما و انديشمندان اين شهرستان با کتاب انس و الفت دارند ادامه داد: حوزه کتاب نيز مانند ديگر حوزه‌ها از اهميت ويژه براي ما برخوردار است.

  ولدي ضمن تاکيد بر پرداخت به موقع سهم نيم درصد شهرداري‌ها به نهاد کتابخانه‌هاي عمومي، خواستار تقويت ارتباط دو سويه کتابخانه‌ها با شهرداري‌ها، برگزاري مستمر جلسات و تقويت ارتباط نهاد کتابخانه با حوزه‌هاي علميه شد.

  وي با بيان اينکه واگذاري زمين در حوزه راه و شهرسازي براي ايجاد يک باب کتابخانه شهري مورد موافقت قرار گرفته و مشکلي در اين زمينه وجود ندارد گفت: در تمامي زمينه‌ها آماده کمک و همکاري براي پيشبرد اهداف کتاب و کتابخواني در اين شهرستان هستيم.

  معاون استاندار همدان ضمن تقدير از تلاش‌هاي نمايندگان ملاير در حوزه نهاد کتابخانه‌هاي عمومي بيان کرد: عملکرد نهاد کتابخانه‌هاي عمومي در استان و شهرستان مطلوب است و در اين حوزه نگراني نداريم.

  ملاير بالاترين تعداد کتابخانه‌هاي روستايي را در استان دارد

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي همدان نيز روند توسعه کتابخانه‌ها، افزايش اعضا، فعال بودن و منابع اطلاعاتي کتابخانه‌هاي عمومي استان را مطلوب ارزيابي کرد و افزود: اين پويايي بايد حفظ شود.

  عاطفه زارعي با تاکيد بر اينکه نگاهمان از کتابخانه محوري به سمت اجتماع محوري باشد بيان کرد: در لايه‌هاي مختلف براي افزايش علائق خواندن و به بهتر زيستن مردم کمک کنيم.

  وي با تاکيد بر اينکه با همفکري اعضاي انجمن بايد کار را جلو ببريم ادامه داد: ملاير بالاترين آمار کتابخانه‌هاي روستايي را با 12 باب در سطح استان دارد.

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي همدان تاکيد کرد: تلاش ما گسترش کتابخانه‌هاي روستايي با جمعيت بالاي يک‌هزار و 500 نفر، روستاهاي با جمعيت فعال و مهاجر پذير و مناطق حاشيه شهري و آسيب پذير است.

  زارعي يادآور شد: در اين زمينه موارد احصا شده و نيازمند تعريف شدن رديف اعتباري در کميته برنامه‌ريزي اين شهرستان براي احداث کتابخانه‌هاي جديد در اين مناطق هستيم.

  وي با بيان اينکه هزينه ماهانه هر کتابخانه براي ما حدود چهار ميليون تومان است گفت: با پيگيري «محمد کاظمي» نماينده ملاير ? باب کتابخانه در ? روستاي اين شهرستان با کمک بانک پاسارگاد ايجاد مي‌شود که کتابخانه روستاي ينگي‌کند آماده کلنگ‌زني است.

  مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي همدان اظهار داشت: کتابخانه‌ها وابسته به سهم نيم درصد شهرداري‌ها هستند که پرداخت به موقع اين سهم به توسعه زيرساخت‌هاي فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخواني کمک مي‌کند.

  شعار امسال هفته کتاب جمهوري اسلامي «حال خوش خواندن» نامگذاري شده که برنامه‌هاي هفته کتاب از 18 آبان در استان همدان آغاز و تا پايان آبان ادامه دارد.

  در حال حاضر 115 باب کتابخانه عمومي در استان همدان به مردم خدمات ارائه مي‌دهند که از اين تعداد 22 باب در ملاير است.

   

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 128
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.