اجتماعي
1398/08/19
 • معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير گفت:

  توسعه اين شهرستان در تماي حوزه‌ها به‌ويژه اشتغال و توليد شتابان است و در صدديم سند سه ساله راهبردي توسعه ملاير را در مدت زمان 2 سال به اتمام برسانيم.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري به نقل از ايرنا، قدرت اله ولدي روز شنبه در جلسه اعضاي شوراي اداري شهرستان ملاير اظهار داشت: امسال تعهد اشتغال اين شهرستان 2 هزارو 233 نفر بود که در 6 ماهه نخست امسال و در راستاي تحقق سند توسعه اين شهرستان، سه هزار و 375 شغل ايجاد شد.

  وي افزود: با اجراي طرح‌هاي بزرگي همچون گاوداري 6 هزار راسي، سيليکون متال، 200 طرح در 200 روستا و ديگر طرح‌هاي توليدي معادل سه هزار شغل ديگر نيز به صورت مستقيم در اين شهرستان ايجاد مي شود.

  فرماندار ويژه ملاير سهميه اين شهرستان در کشت گلخانه‌اي را هشت هکتار عنوان و بيان کرد: افزون بر اين در سايت گنبد ملاير 68 هکتار گلخانه در دست اجرا است و عمليات اجرايي سايت حسين آباد نيز در دهه فجر امسال آغاز مي‌شود.

  ولدي خطاب به مديران دستگاه‌هاي اجرايي تاکيد کرد: وظايفي که در راستاي تحقق سند توسعه اين شهرستان بر عهده داريد، عملياتي کنيد و اين تلاش در 6 ماهه دوم سال بايد مضاعف شود.

  وي با بيان اينکه طي سال‌هاي گذشته حق ملاير در بسياري از حوزه‌ها ادا نشده است ادامه داد: با تلاش‌هاي مضاعف و شبانه‌روزي مي‌خواهيم عقب افتادگي گذشته اين شهرستان را جبران کنيم.

  معاون استاندار همدان از طرح تکميل 9 کيلومتر چهارخطه سامن _ بروجرد ابراز گلايه کرد و گفت: مقرر بود اين طرح تا پايان مهر امسال به اتمام برسد، اما به تعهدات در اين زمينه عمل نشده است.

  ولدي از شرکت فرآورده‌هاي نفتي نيز به دليل اختصاص پيدا نکردن سهميه روزانه 20 تن گاز مايع به اين شهرستان و کاهش آن به 10 تن گلايه کرد و افزود: اين روند براي ما قابل قبول نيست.

  وي خواستار افزايش کيفيت نان و لزوم نظارت‌هاي بيشتر بر رعايت موارد بهداشتي و مواد افزودني در تهيه نان شد.

  ولدي بيان کرد: همچنين با شروع فصل سرما دستگاه‌هاي اجرايي بايد به صورت مرتبط با مديريت بحران موارد و چالش ها را احصا و امکانات و ماشين‌آلات خود را در سطح بخش‌ها مستقر کنند.

  فرماندار ويژه ملاير با اشاره به شروع انتخابات در پايان سال جاري، قانون‌مداري، بي‌طرفي کامل و حضور حداکثري را سه اصل مهم در برگزاري انتخابات برشمرد و ادامه داد: تلاش ما و مجموعه شهرستان بر اين است تا ميزان مشارکت مردم در انتخابات اسفند را به بيش از 70 درصد برسانيم.

  ولدي حضور حداکثري مردم در انتخابات را موجب ياس دشمنان و نشانه انسجام ملي دانست و خاطرنشان کرد: خط قرمز وزارت کشور در انتخابات مجلس شوراي اسلامي براي داوطلبان تحرکات واگرايانه قوميتي، مطالبات افراطي در تقسيمات مناطق و منابع مالي مجهول است که در صورت مشاهده به شدت برخورد مي‌شود.

  وي همچنين سهميه ملاير در طرح جنگل‌کاري را 100 هکتار عنوان کرد و گفت: سهميه ما به چهار برابر معادل 400 هکتار افزايش يافت که تا پايان آبان بذر و نهال آن بايد کاشته شود.