اجتماعي
1398/07/23
 • موکب حضرت فاطمه‌الزهرا(س)؛ برترين در خدمت‌رساني

  موکب حضرت فاطمه‌الزهرا(س) يکي از بزرگترين موکب‌هاي غرب کشور است که امسال نيز همانند سال‌هاي گذشته فعاليت خود را از نيمه مهر آغاز کرد و به گفته فرماندار ويژه ملاير بهترين خدمت‌رساني را به زائران اربعين حسيني(ع) دارد.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير روز دوشنبه در آيين آغاز به کار رسمي اين موکب گفت: روزانه بيش از 20 هزار پرس غذا توسط موکب‌ها بين زائران اربعين توزيع مي‌شود که شامل چهار هزار پرس صبحانه، حدود 17 هزار پرس ناهار و شام و ميان وعده است.

  قدرت الله ولدي با تقدير از مسئولان موکب‌ها و همکاري دستگاه‌هاي اجرايي در برپايي 6 موکب در سطح شهرستان بيان کرد: تمام تلاش ما بر اين است تا خدمات مطلوبي به زائران اربعين ارائه شود.

  تجهيز 12 مکان براي اسکان زائران اربعين در ملاير

  وي موکب حضرت فاطمه الزهرا(س) را از موکب‌هاي ويژه و برتر استان دانست و ادامه داد: کيوسک‌هاي مختلفي براي خدمت‌رساني به زائران با حضور روحانيان براي پاسخ به سوال‌هاي شرعي در اين موکب مستقر شده است و از هيچ تلاشي براي خدمت‌رساني دريغ نمي‌کنند.

  فرماندار ويژه ملاير به نقش دستگاه‌هاي اجرايي در برپايي موکب‌ها به‌ويژه اوقاف و امور خيريه اظهار داشت: رسانه‌ها نيز در اطلاع‌رساني و به تصوير کشيدن تلاش‌ها و زحمات خالصانه موکب‌ها نقش مهمي دارند.

  ولدي گفت: مردم و مجموعه مديران در ملاير يدِ واحده هستند و اين وحدت و همدلي موجب شده امنيت، آسايش و خدمات خوبي در اين شهرستان برقرار شود.

  وي با اشاره به برپايي 6 موکب در مسيرهاي ملاير به همدان، ملاير به اراک و ملاير به نهاوند يادآور شد: 12 نقطه نيز براي اسکان اضطراري زائران اربعين حسيني(ع) در نظر گرفته است که ظرفيت اسکان 2 هزار زائر را دارند.

  مديرکل اوقاف و امور خيريه همدان نيز گفت: زندگي واقعي اين است که در خدمت زائران اهل بيت(ع) به ويژه زائران اباعبدالله الحسين(ع) باشيم.

  حجت الاسلام حاجي رضا زين‌العابديني با تاکيد بر اينکه راهپيمايي اربعين بايد هر سال پر رنگ‌تر از سال‌هاي قبل باشد افزود: اوقاف و امور خيريه در اين زمينه اقدامات اثرگذاري دارد و در راستاي اجراي نيت واقف کمک‌هاي خوبي را به موکب‌ها ارائه مي‌دهد.

  وي ضمن تقدير از مديران دستگاه‌هاي اجرايي و مسئولان موکب‌ها در عهده‌دار شدن خادمي زائران اربعين در موکب‌هاي استان بيان کرد: اداره اوقاف و امور خيريه ملاير در زمينه کمک به موکب‌ها و زائران اربعين اقدامات شايسته‌اي دارد.

  رئيس اداره اوقاف و امور خيريه ملاير نيز افزود: تاکنون رقمي حدود ??? ميليون ريال به موکب‌هاي اين شهرستان کمک کرده‌ايم که عمده اين کمک‌ها به موکب حضرت فاطمه الزهرا(س) است.

  پژمان جعفري يادآور شد: روزانه براي توزيع پنج هزار پرس غذا بين زائران اربعين حسيني(ع) به موکب‌هاي ملاير کمک مي‌شود.

  در اربعين امسال 6 موکب در شهرستان ملاير داير شده است که روزانه ?? هزار پرس غذا بين زائران توزيع مي‌شود و اين خدمات با پايان بازگشت زائران از کربلاي معلي ادامه دارد.