اجتماعي
1398/07/23
 • توزيع روزانه 200 هزار پرس غذا بين زائران اربعين در همدان

  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان گفت: روزانه حدود 200 هزار پرس غذا توسط 80 موکب برپا شده در سطح اين استان بين زائران اربعين توزيع مي‌شود.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، مصطفي آزادبخت روز دوشنبه در آئين آغاز به کار رسمي موکب حضرت فاطمه الزهرا(س) ملاير افزود: 16 موکب نيز در کشور عراق برپا شده و در حال خدمت‌رساني به زائران اربعين هستند.

  وي بيان کرد: طبق آمارهاي ارائه شده تعداد افراد ثبت نام شده در سامانه سماح و ميزان تردد زائران امسال نسبت به سال گذشته بيش از 2 برابر شده است.

  معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان با اشاره به تجهيز چهار مکان در مرکز استان براي اسکان اضطراري زائران اربعين افزود: نيمي از موکب‌هاي برپا شده در سطح استان مکان‌هاي مناسبي را براي اسکان زائران اربعين در نظر گرفته‌اند که از اين لحاظ مشکلي نداريم.

  آزادبخت با تقدير از مشارکت‌هاي مردمي، نيکوکاران، مسئولان موکب‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در ارائه بهترين خدمات به زائراني که از محورهاي ارتباطي استان همدان براي ورود به کشور عراق تردد مي‌کنند تاکيد کرد: در هر نقطه از استان خدمات‌دهي به زائران عالي است و ارزيابي کار مردم سخت است.

  وي با بيان اينکه مردم انقلابي و ولايت مدار استان همدان هميشه و در تمامي عرصه‌ها پاي کار هستند گفت: مردم رکن اصلي نظام و انقلاب هستند و بايد آنها را ولي نعمت خود بدانيم.

  معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان ادامه داد: براي به ثمر نشستن انقلاب 250 هزار شهيد داديم تا به اقتدار کنوني رسيديم و افتخار مي‌کنيم که امروز نظام اسلامي توانسته يک خيزش اجتماعي ايجاد کند.

  آزادبخت با تاکيد بر اينکه نبايد خون شهدا، جانفشاني مردم و ولايت فقيه را که به بهترين شکل جامعه را هدايت کرد، فراموش کنيم افزود: امروز اربعين حسيني(ع) يکي از نشانه‌هاي ظهور حضرت امام زمان(عج) است که با حضور ميليوني عاشقان اباعبدالله الحسين(ع) تحولي عظيم در اربعين آغاز شده است.

  وي سابقه مردم ملاير را در تمامي عرصه‌هاي انقلاب، درخشان و يکي از شهرهاي برتر استان در خدمت رساني به مردم دانست و بيان کرد: از مردم ملاير همواره صداي وحدت و هماهنگي بلند مي‌شود و بهترين خدمت را در برپايي موکب‌هاي اربعين و خدمت‌رساني به زائران دارند.

  معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان خطاب به مديران دستگاه‌هاي اجرايي تاکيد کرد: در هر جايگاهي مردم را به عنوان صاحبان اصلي انقلاب تکريم کنيد و با ارائه کارها و اقدامات بي نظير به مردم نبايد از قافله عقب بمانيم.

  آزادبخت اظهار داشت: اربعين حسيني(ع) بايد هر سال پررنگ‌تر و باشکوه‌تر برگزار شود و امروز با توجه به توطئه‌هاي پي در پي دشمنان، راهي جز ايستادگي و مقاومت نداريم و رمز ماندگاري و موفقيت تبعيت از رهبر معظم انقلاب و تکريم مردم است.

  امسال همزمان با اربعين حسيني 6 موکب در شهرستان ملاير برپا شد که موکب حضرت فاطمه الزهرا(س) يکي از بزرگترين موکب‌هاي استان همدان است که در محور ملاير به اراک در ورودي بهشت هاجر اين شهر داير شده است.